Kolekcje Zegarków I Sposoby Ich Przechowywania

Tomasz Kowalski 23.02.2018

zegarek SeikoCzłowiek, który posiada tylko jeden zegarek w zasadzie nie potrzebuje zastanawiać się w jakim miejscu go przechowywać, z tego prostego powodu że ciągle nosi go na przegubie ręki. Ale przecież mamy także do czynienia z kolekcjonerami oraz miłośnikami czasomierzy, którzy mogą posiadać nawet po parę zegarków, które na zmianę noszą z powodu rozmaitych okoliczności (jak np. praktyczny zegarek do pracy, sportowy zegarek do uprawiania sportu, czy jeszcze elegancki chronometr na okoliczności wyższej wagi jak przyjęcie albo do kościoła), a niektórzy mają nawet całe ich kolekcje.

Kolekcjonowanie zegarków

Nie należy bynajmniej do rzadkości aby wartość takiego szczególnego chronometru mogła równać się w cenie z samochodem (zderzenie może trochę na wyrost, natomiast jeśli by brać pod atencję używane samochody to porównanie nabiera sensu). Kiedy ktoś ma do czynienia z tak wartościowymi, a w niektórych przypadkach zgoła jedynych w swoim rodzaju czasomierzach to trzeba również (a przynajmniej wypada) zatroszczyć się o przechowywanie ich we właściwych warunkach, przede wszystkim kiedy przykładowo w wypadku zegarków kolekcjonerskich, które skupowane są przeważnie na jakichś witrynach aukcyjnych albo z ogłoszenia, nie otrzymamy razem z zegarkiem markowego pudełka w jakim czasomierz ten był kilka dekad wcześniej sprzedawany. W przypadku nowych zegarków możesz nawet dysponować firmowym opakowaniem na zegarek, ale posiadając kilka takich zegarków może być trudne ogarnięcie przechowywania ich w osobnym pudełku dla każdej sztuki.

szkatułka na zegarki

Szkatułki na zegarki

Wyjściem dla znawców i zbieraczy czasomierzy w kwestii przechowywania ich są szkatułki na zegarki, które zawierają wiele półeczek, w jakich każdy kolekcjoner może rozlokować własną kolekcję zegarków, względnie też zastępcze bransolety do nich. Rzeczonego standardu szkatułki na zegarki są najczęściej na tyle stylowymi i wyszukanymi akcesoriami, iż nadają się bezbłędnie w roli elementu dekoracyjnego do umiejscowienia choćby na biurku. Różnorodne mogą być gusta pasjonatów zegarków wobec przedkładanego nade inne rodzaju zegarków, ale również jego zainteresowań stylistycznych w szczególności. Oczywiście owego gatunku szkatułki na zegarki przygotowuje się z rozlicznych odmian budulców (może to być np. drzewo, skóra ekologiczna i naturalna), a także w rozmaitych stylistykach, w taki sposób zaspokojone są wymagania ludzi, którym podobają się odmienne wzorce. Kuferek na zegarki mógłby być też świetną koncepcją na podarunek dla kogoś o kim wiemy, że jest kolekcjonerem zegarków.

Tomasz Kowalski